Sohbet ve muhabbet günümüzde artık internet ortamında olmaya başlamıştır. O kdar çok yaygınlaştıkı artık herkes neredeyse sadece sanal ortamda konuşmaya başladı. Sohbet için kurulmuş bir çok site ve chat sohbet odaları mevcut. Sohbet etmek isteyen insanlar bu sitelere girip hiç tanımadığı kişilerle sohbet edebiliyor. Tabi bu sitelere sadece sohbet amaçlı girmeyen insanlarda var. Kimileri sadece eğlenmek yada vakit geçirmek için giriyor. Bu tarz sitelerde ilk olarak gizliliğe önem verilmektedir. Sohbet etmek birebir bazen zor olabiliyor ama sanal ortamda herkes rahat bir şekilde sohbet edebiliyor. Eskiden insanlar bir araya gelince çok güzel sohbetler olurdu. Şuan bu sohbetler internet ortamında yapılmaya başladı .

Sohbet sitelerine girdiğinizde bay bayan bir çok arkadaşla sohbet edebilirsiniz hatta o sohbetler o kadar koyu olur ki bazen vaktinizin nasıl geçtiğini anlayamazsınız bile. Bu sohbetlerin en güzeli yanıda birbirinden farklı bir çok kişi ile tanışabilirsiniz. Her tanıştığınız insanda farklı şeyler keşfedebilir hatta çok güzel dostluklar kurabilirsiniz. Sohbet etmeye bazen herkesin ihtiyacı olabiliyor karşınızdaki insanın sizi dinlemesi bazen sizi haddinden fazla rahatlatabilir. Sohbet odalarında her ilden arkadaşlar bulabilirsiniz arkadaş çevreniz bir anda hiç ummadığınız kadar fazla olabilir. Vaktinizi en iyi şekilde geçirmek için bu sohbet sitelerine girip dilediğinizce sohbet edebilirsiniz. Bu sitelerde çoğu insan gerçek kimliğini açıklamaz tabi bu zorunlu bir kavram değildir. Günün her saatinde sohbet etmek isteyen insanlara rastlamanız mümkündür.

Sohbet odaları kişilerin yeni arkadaşlıklar kurması için iyi vakit geçirip sohbet etmeleri için kurulan bir ortamdır. Bu sohbet sitelerini kötüye kullanan insanlara rastlamakta mümkün. Her yerde mutlaka ortam bozan kişiler vardır elbet. Bu sohbet sitelerinin kurucuları bu gibi durumlarda devreye girip rahatsız eden kullanıcılarla en iyi şekilde ilgilenip gerekli ikazları yaparlar. Sitede bulunan üyelerin menfaatini en iyi şekilde gözetmek zorundadırlar. Çoğu kişi gerçek kimliğini belirtmediği için bazen bir takım sorunlar ortaya çıkabiliyor. Sohbet siteleri bazen gerçekten keyifli hale gelebiliyor kendinize kafa dengi arkadaşlar bulduğunuzda herşey daha güzl olucaktır. Herkesin bildiği gibi chat sohbet odalarında tanışıp evlenen kişilerde var. Yani ne amaçla girersek o olur.